Przygody Fenka, edukacyjne książeczki dla dzieci

[materiał reklamowy]

W dzisiejszym świecie, w którym dzieci są zalewane mnóstwem bodźców i informacji, warto znaleźć książki, które pozwolą im nie tylko się bawić, ale także uczą. Książki o uczuciach i edukacyjne są szczególnie cennym źródłem wiedzy i rozwijania emocjonalnego zrozumienia. Dziś przedstawię Wam trzy tytuły, które warto przeczytać każdemu dziecku, by pomóc mu w rozwoju i zrozumieniu własnych uczuć i świata wokół niego. Książki te otrzymałam na spotkaniu blogerek w Bochni.


Pierwszą książeczką jest złość z serii Emocje. Książeczka jest porządnie wykonana na śliskim papierze.  Ilustracje są bardzo ładne, czcionka duża, przez co szybko się czyta książeczkę. Dzięki temu, że papier jest gruby to książeczka tak łatwo się nie rozpadnie. Dzieci lubią przeglądać książeczki i przerzucać strony, więc duży plus za solidne wykonanie. Książeczka ma opisaną historię o złości, dzięki temu dziecko już od najmłodszych lat ma okazje poznawać emocje oraz zrozumieć jak je wyrażać.  


Kolejną książeczką jest opowieść o wdzięczności. Tutaj też mamy poruszane emocje. W książeczce jest wyjaśnione, czym jest owa wdzięczność i dlaczego jest tak ważna w naszym życiu. Jeżeli chodzi o wykonanie to tak samo jak poprzednia, jest solidnie wykonana i ma ładne ilustracje. Podoba mi się, że książki są z jednej serii, a ilustracje wszędzie są takie same. 


Ostatnią już książeczką jest opowieść o sprzątaniu po zabawie. Tym razem książeczka przedstawia dobre zachowania. Uczy dziecko już od najmłodszych lat sprzątania po zabawie oraz wyjaśnia dlaczego należy to robić. Dzięki temu dziecko będzie wiedziało, że jak posprząta zabawki to później będzie mu łatwiej je znaleźć oraz nauczy się dbania o nie. Jeżeli chodzi o wykonanie to tutaj również wszystko jest porządnie i solidnie wykonane. 


Podsumowując, bardzo podobają mi się opowieści zawarte w tych książeczkach. Jednocześnie uczą oraz bawią, więc jest to idealna propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i wczesnoszkolnym. Poruszają bardzo wiele ważnych i trudnych tematów, które mogą być trudne do zrozumienia dla małego dziecka. Są napisane prostym i jasnym językiem, który jest zrozumiały dla dzieci. Jeżeli macie dzieci to myślę, że można się bliżej przyjrzeć tym książeczkom. 

Serdecznie dziękuję firmie Fenek za wsparcie naszego spotkania. 


Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz, to bardzo motywuje do dalszego pisania. Odwiedzam wszystkich komentujących i staram się zostawić po sobie ślad ;)
Będzie mi również bardzo miło jeśli zaobserwujesz mojego bloga :)

Popularne posty